Juhani Pallasmaa

21. jun u 18:00 časova u prostorima Likovne galerije Kulturnog Centra Beograda

Atelje A22 sa naslovom “Oči kože: arhitektura i čula” predstaviće se na 19. izdanju Beogradske internacionalne nedelje arhitekture BINA – Odjeci modernizma.
Atelje A22 sa velikim zadovoljstvom obaveštava javnost o promociji knjige “Oči kože: arhitektura i čula” finskog arhitekte i teoretičara Juhanija Palasme, koja će se održati u sklopu 19. izdanja Beogradske internacionalne nedelje arhitekture – BINA 2024 “Odjeci modernizma” u Likovnoj galeriji KCB-a, u petak, 21. juna, sa početkom u 18:00 časova.
U sklopu ove promocije, publika će imati priliku da čuje stručna izlaganja prof. dr Slavice Stamatović Vučković, prof. dr Milene Kordić i teoretičara umjetnosti Milovana Novakovića. Njihova izlaganja će nam omogućiti da sagledamo ovu knjigu iz različitih perspektiva i premijerno predstavimo ovo značajno i uticajno delo publici u Srbiji. Na promociji će prisustvovati i predstavnici Ambasade Finske, koji su ujedno i jedni od sponzora ovog događaja.