I награда – Милош Темерински и Катарина Николић

Milanovic_inzinjering_logo-dark

Представљамо Вам радове награђене на студентском конкурсу за израду предлога архитектонског решења екстеријера и ентеријера објекта вагона типа Thameslink који се налази унутар фабричког комплекса компаније Милановић инжењеринг у Крагујевцу.

Жири у саставу: Проф. арх. Зоран Лазовић, представник Архитектонског факултета у Београду; Доц. др Милена Кордић, представник Архитектонског факултета у Београду; Братислав Милановић, представник Инвеститора; Марко Милановић, представник Инвеститора и Мирко Минић, представник Инвеститора; је доделио следеће награде:

Прва награда у износу од 80.000,00 динара додељује се раду под шифром 47829, ауторског тима:
Милош Темерински + Катарина Николић

Друга награда у износу од 40.000,00 динара додељује се раду под шифром 94826, ауторског тима:
Алекса Гајић + Душан Грујовић + Милан Грујичић + Борис Ивановић + Милан Ивановић

Трећа награда у износу од 25.000,00 динара додељује се раду под шифром 52785, ауторског тима:
Миња Пантић + Никола Милетић

Због изузетног задовољства пристиглим радовима, Инвеститор је, у договору са члановима жирија, одлучио да се свечана додела награда и проглашење победника одвије у фирми Милановић инжењеринг у Крагујевцу, 04. октобра 2017. године.

Thameslink_20170704_151419_o

Предмет конкурса – Вагон типа Thameslink који се налази унутар фабричког комплекса компаније ”Милановић инжењеринг”.

* * * *

Кратак опис задатка конкурса:
Објекат је вагон типа Thameslink који се налази унутар фабричког комплекса компаније ”Милановић инжењеринг” (Собовица ББ, Церовац, 34321 Крагујевац) и биће смештен поред интерне саобраћајнице, а у склопу зелене површине. Намена простора унутар вагона је сала за презентације која својим изгледом треба да оставља утисак угоститељског објекта (кафић). Унутар датог простора треба испројектовати могућ број стојећих и седећих места са столовима за стајање и седење. Такође, треба предвидети шанк за потребе послуживања унутар вагона.

Материјализација ентеријера треба да буде у складу са енергијом оригиналног Thameslink вагона, чије фотографије су дате у прилогу. Испред вагона предвидети плато са столовима и столицама за укупно 30 места. Плато такође треба да садржи декорацију од зеленила. Уређење екстеријера подразумева и предлог спољашњег изгледа вагона у смислу боје. Дати предлог изгледа унутрашње и спољашње расвете.

* * * *

Све нагарађене радове можете погледати у високој резолуцији у нашем Flickr албуму овде:

Честитамо награђеним тимовима!

Прва награда

Милош Темерински и Катарина Николић

2017_Thameslink_47829_m

Друга награда

Алекса Гајић, Душан Грујовић, Милан Грујичић, Борис Ивановић и Милан Ивановић

2017_Thameslink_94826_m

No photos

Трећа награда

Миња Пантић и Никола Милетић