I nagrada – Miloš Temerinski i Katarina Nikolić

Milanovic_inzinjering_logo-dark

Predstavljamo Vam radove nagrađene na studentskom konkursu za izradu predloga arhitektonskog rešenja eksterijera i enterijera objekta vagona tipa Thameslink koji se nalazi unutar fabričkog kompleksa kompanije Milanović inženjering u Kragujevcu.

Žiri u sastavu: Prof. arh. Zoran Lazović, predstavnik Arhitektonskog fakulteta u Beogradu; Doc. dr Milena Kordić, predstavnik Arhitektonskog fakulteta u Beogradu; Bratislav Milanović, predstavnik Investitora; Marko Milanović, predstavnik Investitora i Mirko Minić, predstavnik Investitora; je dodelio sledeće nagrade:

Prva nagrada u iznosu od 80.000,00 dinara dodeljuje se radu pod šifrom 47829, autorskog tima:
Miloš Temerinski + Katarina Nikolić

Druga nagrada u iznosu od 40.000,00 dinara dodeljuje se radu pod šifrom 94826, autorskog tima:
Aleksa Gajić + Dušan Grujović + Milan Grujičić + Boris Ivanović + Milan Ivanović

Treća nagrada u iznosu od 25.000,00 dinara dodeljuje se radu pod šifrom 52785, autorskog tima:
Minja Pantić + Nikola Miletić

Zbog izuzetnog zadovoljstva pristiglim radovima, Investitor je, u dogovoru sa članovima žirija, odlučio da se svečana dodela nagrada i proglašenje pobednika odvije u firmi Milanović inženjering u Kragujevcu, 04. oktobra 2017. godine.

Thameslink_20170704_151419_o

Predmet konkursa – Vagon tipa Thameslink koji se nalazi unutar fabričkog kompleksa kompanije ”Milanović inženjering”.

* * * *

Kratak opis zadatka konkursa:
Objekat je vagon tipa Thameslink koji se nalazi unutar fabričkog kompleksa kompanije ”Milanović inženjering” (Sobovica BB, Cerovac, 34321 Kragujevac) i biće smešten pored interne saobraćajnice, a u sklopu zelene površine. Namena prostora unutar vagona je sala za prezentacije koja svojim izgledom treba da ostavlja utisak ugostiteljskog objekta (kafić). Unutar datog prostora treba isprojektovati moguć broj stojećih i sedećih mesta sa stolovima za stajanje i sedenje. Takođe, treba predvideti šank za potrebe posluživanja unutar vagona.

Materijalizacija enterijera treba da bude u skladu sa energijom originalnog Thameslink vagona, čije fotografije su date u prilogu. Ispred vagona predvideti plato sa stolovima i stolicama za ukupno 30 mesta. Plato takođe treba da sadrži dekoraciju od zelenila. Uređenje eksterijera podrazumeva i predlog spoljašnjeg izgleda vagona u smislu boje. Dati predlog izgleda unutrašnje i spoljašnje rasvete.

* * * *

Sve nagarađene radove možete pogledati u visokoj rezoluciji u našem Flickr albumu ovde:

Čestitamo nagrađenim timovima!

Prva nagrada

Miloš Temerinski i Katarina Nikolić

2017_Thameslink_47829_m

Druga nagrada

Aleksa Gajić, Dušan Grujović, Milan Grujičić, Boris Ivanović i Milan Ivanović

2017_Thameslink_94826_m

Treća nagrada

Minja Pantić i Nikola Miletić

2017_Thameslink_52785_m