SK-Mono-Naslovna_main

Monografija „Spasoje Krunić: PROSTORNE METAFORE” – naslovna strana | Na slici: Kapela rodoljuba, Kraljevo (2006.)

Pozivamo vas da nam se pridružite na predstavljanju monografije našeg profesora: Spasoje Krunić: PROSTORNE METAFORE u četvrtak, 9. novembra 2017. godine u 19.15 časova, amfiteatar Arhitektonskog fakulteta u Beogradu.

Predstavljanje monografije:
Spasoje Krunić
PROSTORNE METAFORE

učestvuju:
Ljubica Jelisavac – Katić, prof. Milan Lojanica i prof. Vladimir Mako

Umetnički direktor: prof. Vladimir Milenković
Urednik: Aleksandar Bobić
Recenzenti: prof. Milan Đurić i prof. Aleksandru Vuja
Izdavač: Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet
Suizdavač: Orion Art

Monografiju će predstaviti istoričar umetnosti i likovni kritičar Ljubica Jelisavac – Katić, prof. Milan Lojanica, prof. Vladimir Mako, prof. Vladimir Milenković i Aleksandar Bobić. Pozdravnu reč će uputiti prof. Vladan Đokić, dekan Arhitektonskog fakulteta u Beogradu. Nakon predstavljanja monografije završni govor će održati autor.

Monografija „Spasoje Krunić: PROSTORNE METAFORE” ima za predmet život, profesionalni rad i delo profesora arhitekture u penziji Spasoja Krunića kao jedinog preostalog militantnog arhitekte kod nas, kako to ističe urednik A. Bobić u pogovoru.

Studiozni traktat o delu prof. Spasoja Krunića i pronicljivu analizu odnosa i presečnih tačaka njegovog života i rada izradila je Ljubice Jelisavac – Katić.

Sveobuhvatnosti monografije doprinela je studija o Krunićevom delu estetičara arhitekture prof. Vladimira Maka, kao i esej akademika i profesora arhitekture u penziji Milana Lojanice o rukotvorenim skicama prof. Spasoja Krunića. Vladimir Milenković je učinio umetnički izraz imanentnim ovoj monografiji.

Posebnu stranicu o ovoj publikaciji možete pogledati ovde:
Monografija: ”Spasoje Krunić: PROSTORNE METAFORE”

Dobrodošli!

Refleksije-2016_Krunic_portret

Profesor arhitekture u penziji Spasoje Krunić

SK-Mono-zadnja-zlatno_opt

Monografija „Spasoje Krunić: PROSTORNE METAFORE” – poslednja strana

Spasoje-Krunic-Monografija_odabrano-1-of-21

Fotografije publikacije možete pogledati u visokoj rezoluciji u našem Flickr albumu ovde: