Salon arhitekture 2018: Učešće Arhitektonskog fakulteta u programu “Pre Salona 2018.”

Foto © Bogdan Petrović

Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu petu godinu zaredom u saradnji sa Departmanom za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, Građevinsko-arhitektonskim fakultetom Univerziteta u Nišu i Fakultetom primenjenih umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu učestvuje u manifestaciji “Pre Salona 2018.”, koju organizuje i sprovodi Muzej primenjene umetnosti, u okviru pratećeg programa Salona arhitekture 2018.

Arhitektonski fakultet je ove, kao i svake prethodne godine, uzeo učešće u manifestaciji sa izložbom studentskih radova i kroz studentsku radionicu. Ove godine je bilo izloženo istraživanje studenata treće godine Osnovnih akademskih studija sprovedeno u okviru Studija 03b – Višeporodično stanovanje, pod nazivom Omnibus, kratke priče na stambene teme.

Na izložbi, svoje radove su izložili sledeći studenti: Vera Agoli, Anastasija Anđelković, Katarina Vasiljević, Andrija Vujović, Milan Grujičić, Dušan Grujović, Željana Davidović, Karlo Milhaus Dianovski, Anastasija Đukić, Đurđa Đukić, Boris Erak, Dušica Erić, Boris Ivanović, Milan Ivanović, Jelena Jelačić, Katarina Jeremić, Mitar Kovač, Nikolina Lalić, Jovan Matović, Pavle Nikolić, Bojan Stojiljković, Sanja Simonovski, Ksenija Tajsić i Bojan Ćirović.

Koncept i selekciju izložbe su priredili: doc. dr Pavle Stamenović, doc. dr Ivana Rakonjac, doc. dr Jelena Ristić Trajković i ass. dr Maja Dragišić

2018_Salon-arhitekture_Pre-Salona_01

2018_Salon-arhitekture_Pre-Salona_24

Foto © Bogdan Petrović | Kliknuti za uvećanje

U okviru programa “Pre Salona 2018.” održana je i interdisciplinarna studentska radionica pod nazivom “reAKCIJA” (27–30. mart 2018. godine), kao deo šireg projekta saradnje, umrežavanja i razmene iskustava između četiri fakulteta arhitekture i dizajna.

Na radionici su učestvovali sledeći studenti Arhitektonskog fakulteta u Beogradu: Teodora Spasić, Andrija Vujović, Jelena Jelačić i Tijana Radovanović

Mentori na radionici sa Arhitektonskog fakulteta: doc. dr Pavle Stamenović i ass. dr Maja Dragišić

Sve fotografije nastale tokom održavanja radionice, pripreme i otvaranja izložbe (autor fotografija Bogdan Petrović) možete pogledati ispod ili direktno na adresi: