Седамнаесто издање Међународног фестивала документарног филма Beldocs IDFF 2024

2024 BELDOCS

Седамнаесто издање Међународног фестивала документарног филма Beldocs биће одржано од 22. до 29. маја на осам локација у Београду, а домаћој публици представиће преко 100 филмова у 13 програмских целина.

Продаја карата за пројекције доступна је онлине преко сајта Beldocs фестивала, као и на фестивалским локацијама. Студентима су за куповину доступне и студентске акредитације које омогућавају посету свим пројекцијама. Више детаља је доступно на нашем сајту.

На програму овогодишњег Beldocs-а наћи ће се и неколико наслова који вам могу бити занимљиви, те вас позивамо да погледате овогодишњи програм (доступан и у ПДФ формату) и посетите фестивал.

Из програма за вас издвајамо:

ТераФорма / TerraForma, Kevin Brennan, Laurence Durkin, Ирска, 2023, 62′ – више о филму
Окупирани град / Occupied City, Steve McQueen, Велика Британија, Холандија, 2023, 266′ – више о филму
Чаробни брег / Magic Mountain, Mariam Chachia, Nik Voigt, Грузија, Пољска, 2023, 74′ – више о филму
Дахомеј / Dahomey, Mati Diop, Француска, Сенегал, Бенин, 2024, 67′ – више о филму
Једва да радим / Hardly Working, Total Refusal, Аустрија, 2022, 20′ – више о филму
Како нестати / How to Disappear, Total Refusal, Аустрија, 2020, 21′ – више о филму

XR ИЗЛОЖБА: ИМЕРЗИВНА СТВАРНОСТ / XR EXHIBITION: IMMERSIVE REALITY – више о изложби