Pozivamo Vas da učestvujete na 10. jubilarnoj međunarodnoj konferenciji o geometriji i grafici – MONGEOMETRIJA 2025 interdisciplinarnog karaktera koja će se i ovaj put održati na Univerzitetu u Beogradu – Arhitektonskom fakultetu (Srbija) 5. i 6. juna 2025. godine, pod sloganom: Geometrija u svemu. Sinergija prošlosti i budućnosti.
Organizatori konferencije su: Srpsko udruženje za geometriju i grafiku (SUGIG) i Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet.
Suorganizatori konferencije su: Univerzitet u Beogradu – Građevinski fakultet, Univerzitet u Beogradu – Mašinski fakultet, Univerzitet u Beogradu – Šumarski fakultet, Univerzitet u Beogradu – Saobraćajni fakultet i Univerzitet umetnosti u Beogradu – Fakultet primenjenih umetnosti.
Pokrovitelji konferencije su: Međunarodno društvo za geometriju i grafiku (ISGG) i Ministarstvo za nauku, tehnološki razvoj i inovacije Republike Srbije.
Registracija (podnošenje) apstrakata vršiće se preko EasyChair platforme.
Važni datumi:
- Poziv za apstrakte
2. septembar 2024. - Registracija apstrakata (podnošenje)
9. septembar 2024. – 7. oktobar 2024 - Prihvatanje apstrakata
28. oktobar 2024. - Rana registracija
4. novembar 2024. – 20. januar 2025. - Registracija
20. januar 2025. – 03. mart 2025. - Podnošenje celovitih radova
3. februar 2025. - dgovori recenzenata
3. mart 2025. - Podnošenje revidiranih celovitih radova
7. april 2025.
Misija Konferencije je:
- da rasvetli širok spektar važnih uloga geometrije u svakodnevnom životu i radu i da istraži nove aspekte njene multidisciplinarnosti/transdisciplinarnosti,
- da sintetiše i tehnološke, medicinske i umetničke aspekte geometrije, rešavanjem trenutnih izazova u ovim oblastima, uključujući proizvodnju, održivost, poboljšanje zdravlja, dizajn, predstavljanje, komunikaciju i nasleđe čovečanstva (nasleđe),
- da olakša razmenu i generisanje kako geometrijskog tako i komplementarnog znanja kroz živu naučnu multidisciplinarnu/transdisciplinarnu komunikaciju – uspešno susrećući time prošlost i budućnost na sinergijski način, i
- da ispita jaz koji neizbežno postoji unutar trojstva koga čine: fundamentalna teorija, naučna nastojanja i svakodnevne ljudske potrebe, odnosno praktične primene – posebno imajući u vidu proliferaciju digitalnih tehnologija koje omogućavaju da se sve inteligentniji zadaci prenesu na automatizovane alate i koje imaju ogroman potencijal za povećanje produktivnosti u celini.
Profesionalci koji su dobrodošli:
- Arhitekte
- Urbanisti
- Mašinski inženjeri
- Građevinski inženjeri
- Saobraćajni inženjeri
- Umetnici
- Arheolozi
- Prostorni planeri
- Forenzičari
- Medicinari/Stomatolozi
- Psiholozi
- Antropolozi
- Astronomi
- Stručnjaci za ergonomiju
- Informatičari
- Edukatori
Sve informacije dostupne su na LINKU.