MONGEOMETRIJA2025 VISUAL

Pozivamo Vas da učestvujete na 10. jubilarnoj međunarodnoj konferenciji o geometriji i grafici – MONGEOMETRIJA 2025 interdisciplinarnog karaktera koja će se i ovaj put održati na Univerzitetu u Beogradu – Arhitektonskom fakultetu (Srbija) 5. i 6. juna 2025. godine, pod sloganom: Geometrija u svemu. Sinergija prošlosti i budućnosti.
Organizatori konferencije su: Srpsko udruženje za geometriju i grafiku (SUGIG) i Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet.
Suorganizatori konferencije su: Univerzitet u Beogradu – Građevinski fakultet, Univerzitet u Beogradu – Mašinski fakultet, Univerzitet u Beogradu – Šumarski fakultet, Univerzitet u Beogradu – Saobraćajni fakultet i Univerzitet umetnosti u Beogradu – Fakultet primenjenih umetnosti.
Pokrovitelji konferencije su: Međunarodno društvo za geometriju i grafiku (ISGG) i Ministarstvo za nauku, tehnološki razvoj i inovacije Republike Srbije.
Registracija (podnošenje) apstrakata vršiće se preko EasyChair platforme.

Važni datumi:

• Poziv za apstrakte
    2. septembar 2024.
  • Registracija apstrakata (podnošenje)
    9. septembar 2024. – 7. oktobar 2024
  • Prihvatanje apstrakata
    28. oktobar 2024.
  • Rana registracija
    4. novembar 2024. – 20. januar 2025.
  • Registracija
    20. januar 2025. – 03. mart 2025.
  • Podnošenje celovitih radova
    3. februar 2025.
  • dgovori recenzenata
    3. mart 2025.
  • Podnošenje revidiranih celovitih radova
    7. april 2025.

Misija Konferencije je:

• da rasvetli širok spektar važnih uloga geometrije u svakodnevnom životu i radu i da istraži nove aspekte njene multidisciplinarnosti/transdisciplinarnosti,
  • da sintetiše i tehnološke, medicinske i umetničke aspekte geometrije, rešavanjem trenutnih izazova u ovim oblastima, uključujući proizvodnju, održivost, poboljšanje zdravlja, dizajn, predstavljanje, komunikaciju i nasleđe čovečanstva (nasleđe),
  • da olakša razmenu i generisanje kako geometrijskog tako i komplementarnog znanja kroz živu naučnu multidisciplinarnu/transdisciplinarnu komunikaciju – uspešno susrećući time prošlost i budućnost na sinergijski način, i
  • da ispita jaz koji neizbežno postoji unutar trojstva koga čine: fundamentalna teorija, naučna nastojanja i svakodnevne ljudske potrebe, odnosno praktične primene – posebno imajući u vidu proliferaciju digitalnih tehnologija koje omogućavaju da se sve inteligentniji zadaci prenesu na automatizovane alate i koje imaju ogroman potencijal za povećanje produktivnosti u celini.

Profesionalci koji su dobrodošli:

• Arhitekte
  • Urbanisti
  • Mašinski inženjeri
  • Građevinski inženjeri
  • Saobraćajni inženjeri
  • Umetnici
  • Arheolozi
  • Prostorni planeri
  • Forenzičari
  • Medicinari/Stomatolozi
  • Psiholozi
  • Antropolozi
  • Astronomi
  • Stručnjaci za ergonomiju
  • Informatičari
  • Edukatori

Sve informacije dostupne su na LINKU.