Komemorativni skup: prof. arh. Dimitrija Mita Mladenović, redovni profesor u penziji / utorak, 29.10. 2024, Svečana sala, 200, u 11 sati

1000030378

U utorak, 29.10. 2024, Svečana sala, 200, u 11 sati, Arhitektonski fakultet organizuje komemoraciju za našeg dragog prof. arh. Dimitrija Mitu Mladenovića, redovnog profesora u penziji.

Pozivamo studente i kolege da prisustvuju oproštaju od našeg uglednog profesora poznatog, osim po svojim arhitektonskim i urbanističkim dostignućima i društvenim pozicijama, po izuzetnom odnosu prema studentima i mlađim kolegama. Čitav “njegov” Departman za urbanizam, današnji profesori a nekada Mitini asistenti, savladali su veštine, putovali u svet i probili se u stranim sredinama gde bi inače sve navedeno bilo nemoguće.
Od našeg “prozora u svet”, učitelja i mentora oprostiće se Dekan AF, red.prof. Vladimir Lojanica, red. prof. Goran Vojvodić, red. prof. Petar Arsić i red. prof.dr Eva Vaništa Lazarević.

1