Date: 06/04/2015 Кључне речи:

Мастер академске студије Архитектура 2014/15

I година – 1. семестар
МОДУЛ АРХИТЕКТУРА

СТУДИО М01А – ПРОЈЕКАТ:
Е: ЕКОЕДУ
Наставник: др Ана Никезић, доцент

Е: ЕкоЕду представља платформу за промишљање пројекције свакодневног живота града друге половине 21. века. Фокус је на истраживању потенцијала просторне организације која није типолошки оријентисана, нити је круто одређена условима затеченог контекста, већ је усмерена на развој хипер-сензитивног предела (performance driven approach).

Студент:
Маријана Милановић

Опис пројекта:
Платформа за подстицај комуникације Мисло / Покрет

Циљ је омогућити различите доживљаје односа мисао-покрет, те изазвати потрагу за просторима активног коришћења, од оних формалних градских, преко алтернативних до оних интимних амбијената за одмор и опуштање кроз покрет.

Простор омогућава сваком пролазнику да се укључи. Слободним кретањем кроз простор он интер-реагује са њим. Простор носе три жаришта различита по карактеру и систем променљиве траке која потенцира покрет. Његова намена није искључиво доћи и видети, већ провокација корисника у којој кретање постаје суштина, а простор место које подстиче на радозналост и спонтаност.