Основне академске студије Архитектура 2015/16

II година – 3. семестар
Студијска целина: СТУДИО 01А

ОАСА-23060 Студио 01А – Породично становање:
СТАНОВАЊЕ НА ДУШАНОВЦУ
Наставник:
др Марија Милинковић, доцент

Студент:
Никола Вуковић

Опис пројекта:
Локација на Душановцу поседује неколико негативних особина. Велики број густо насељених објеката, проблем неквалитетног, отвореног а приватног простора и недовољна количина природне светлости.

Идеја је да се задржи затечено стање и потпуно прихвати контекст. У најекстремнијем окружењу, на пројекат утичу негативне карактеристике које формирају могући модел нове куће на Душановцу. Исти принцип примењујемо на другом месту, али се модел трансформише у односу на окружење. Сам задатак јесте како пројектовати квалитетан простор за живот у датим условима.

Тиме добијамо контекстуалну архитектуру, која заиста решава проблеме локације, а притом има све квалитативне особине породичног становања.