Основне академске студије Архитектура 2015/16

II година – 3. семестар
Студијска целина: СТУДИО 01А

ОАСА-23060 Студио 01А – Породично становање:
СТАНОВАЊЕ НА ДУШАНОВЦУ
Наставник:
арх. Милан Ђурић, ванредни професор

Студент:
Милена Васић

Опис пројекта:
Шта се дешава кад архитекта оде и место заузме човек? Овај концепт се заснива на динамици. Динамика архитектонског простора као таква зависи од кретања људи укључених у тај простор, као што нпр. понашање или емоције људи зависе од карактеристика и динамике форми објеката и окружења. Постоји куга једнакости која убија људску радост. Различита позиција изграђености односно неизграђености постоји као доказ или пак претпоставка да је човек више animal symbolicum него ли animal rationale.

Архитектура не генерише само 3д простор већ и време. Њене тренутне диспозиције, не ускраћују јој могућности трансформације које настају употребом, временом и променом контекста у коме се налази. Уколико посматрамо модуларност и њене пропорције, и потом их ставимо у комплексни систем међупланетарних односа и величина, схватамо да су наше мере ништавне у односу на простор који нас окружује, а запремине безначајне.