Date: 19/07/2016 Кључне речи:

Мастер академске студије Архитектура 2015/16
I година – 2. семестар
МОДУЛ АРХИТЕКТУРА

СТУДИО М02А – ПРОЈЕКАТ:
ИНКУБАТОР+
Наставник: арх. Небојша Фотирић, доцент

У ери развоја самосталних малих бизниса, као генератора развоја, јавља се потреба за груписање сродних делатности у архитектонску структуру која обједињује све заједничке потребе корисника. Боравак, рад, стваралаштво, са једне стране и потребе за заједничким изложбеним и продајним простором, простором за едукацију и заједничком логистиком (администрација, занатске радионице, магацини, смештај и сл.) представљају пројектантски изазов. Студенти проналазе одговарајућу локацију, контекстуализују и концептуализују проблем, а затим креирају идејно урбанистичко-архитектонско решење са елементима идејног пројекта, паралелно са израдом прототипа употребног предмета са семинару.

Студент:
Ивана Марјановић

Опис пројекта:
Инкубатор за модни дизајн +

Процес:
“She often appears unsteady, as if she might fall down at any moment. As if she’s having trouble adjusting to Earth’s gravity. Because the voyage from her world to ours is long and exhausting. A temporal echo.”
Albert Moya, A Temporal Echo for M2Malletier S/S16 collection

Излог: коначност – контакт два
Писта: свечаност – носилац изнутра
Погон: инспирација – затворен, погледом отворен

Конструкција као рефлексија процеса инкубатора постаје главни елемент формализма.

Повратак на главну страну веб изложбе:

M02hexa180