Date: 19/07/2016 Кључне речи:

Мастер академске студије Архитектура 2015/16
I година – 2. семестар
МОДУЛ УРБАНИЗАМ

СТУДИО М02У – ПРОЈЕКАТ:
ПАРТИЦИПАТИВНИ УРБАНИ ДИЗАЈН
Наставник: др Зоран Ђукановић, доцент

Пројекат има за циљ да студенте упозна и оспособи за деловање у пољу партиципативног урбаног дизајна, односно за експертски рад на изради урбанистичких пројеката за комплексна урбана подручја коришћењем активног укључења јавности, локалне заједнице и других релевантних стејколдера у процесе урбанистичког планирања, пројектовања и имплементације.

Студент:
Тамара Ђорђевић

Опис пројекта:
Уређење парковских површина на простору КБЦ Србија

Пројектним радом обухваћене су парковске површине унутар комплекса КБЦ Србија које су препознате као најдоминантније зелене површине на датој локацији. Идентитет простора какав има КБЦ Србија већ на самом почетку осмишљавања концепта диктирао је одређена правила као и начине уређења. Одговори из спроведене анкете унутар отворених простора КБЦ Србија директно су били у вези са новопројектованим решењем.

Успостављена је нова матрица која нуди решење – повезивање околних зелених простора са парковским просторима на комплексу креирајући јединствену целину испуњену различитим садржајима који су пожељни да се нађу у специфичном простору какав је овај.

Повратак на главну страну веб изложбе:

M02hexa180