Основне академске студије Архитектура 2016/17

II година – 3. семестар
Студијска целина: СТУДИО 01А

ОАСА-23060 Студио 01А – Породично становање:
НОВА КУЋА НА НОВОМ БРДУ
Наставник:
др Милан Максимовић, доцент

Студент:
Ксенија Тајсић

Опис пројекта:
Једна страна склопа настала је спајањем 4 јединице намењене за једнопородично становање и пауза у виду башти, после сваке од њих. Са друге стране налази се још једна таква форма. Њиховим повезивањем надстрешницом, формиран је простор који има карактер атријума, намењен за јавно коришћење.

У приземљу, фасаде које омеђују дневну собу и трпезарију, представљене су у виду стаклених панела који својим отварањем омогућавају проширење ових просторија и ефекат отвореног плана. На спратовима налазе се ноћне зоне, и то на првом, две дечије собе, а на другом мастер соба и стаклена башта, која, заједно са баштом у приземљу, зеленило ставља у један од главних планова пројекта.

Повратак на главну страну веб изложбе:

01Ahexa360