Основне академске студије Архитектура 2016/17

II година – 3. семестар
Студијска целина: СТУДИО 01А

ОАСА-23060 Студио 01А – Породично становање:
НОВА КУЋА НА НОВОМ БРДУ
Наставник:
др Александар Виденовић, доцент

Студент:
Маријана Петровић

Опис пројекта:
Након анализа задате локације на Бањици, као и заједничког рјешавања урбанистичког плана, услиједио је рад на пројекту кућа у низу. Циљ је био постизање равнотеже и усклађености екстеријера, са функционалнаном унутрашњом организацијом. Одабрана парцела условила је обликовање тестерастог габарита, који прати закривљење колске улице испред улаза у објекте.

Због денивелације терена, просторије дневог боравка су спуштене, а на тај начин омогућен је ближи контакт са баштом, која се налази на југозападној фасади. Облик парцеле довео је до различите величине појединачних башти, те због тога сваки објекат посједује кровну башту као и неколико тераса, како би се побољшао квалитет комфора. Осим основих функционалних просторија дневне и ноћне зоне, једна просторија у приземљу и читаво поткровље, остају слободни за интервенцију самих станара.

Повратак на главну страну веб изложбе:

01Ahexa360