Презентација студијских програма на догађају ”Отворена врата Архитектонског факултета 2017.”
AF_Otvorena_vrata_2017_crop

У четвртак, 18. маја 2017. године од 10.30 – 12.30 часова, Архитектонски факултет је отворио своја врата и том приликом угостио заинтересоване за студије на нашем факултету. У оквиру догађаја: Отворена врата Архитектонског факултета 2017, на једном месту, омогућили смо будућим студентима да сазнају све о студијским програмима факултета, пријемном испиту и процедурама уписа, стицању квалификација и могућностима студентске мобилности током студија.

Отворена врата су осмишљена као догађај који кроз презентације наставног особља и представника различитих факултетских служби пружа важне информације о организацији факултета и току студија, док су се наше колеге асистенти потрудили да буду добри домаћини и водичи кроз факултетско здање, омогућивши тако пријављеним посетиоцима прилику да обиђу све битне пунктове факултета – амфитеатар, учионице, студија, библиотеку, галерију АУЛА, као и да уђу у сале у којима су се одржавали годишњи испити.

На тај начин, 120 посетилаца овог догађаја је из прве руке сазнало како изгледају студентски пројекти, каква је атмосфера у току испита и видело све оне детаље који су до сада били резервисани само за уписане студенте.

2017_Otvorena-vrata-AF_22

2017_Otvorena-vrata-AF_14_opt

2017_Otvorena-vrata-AF_19_opt

2017_Otvorena-vrata-AF_32_opt

2017_Otvorena-vrata-AF_33_opt

2017_Otvorena-vrata-AF_28_opt

Шетња по факултету и посете салама у којима се полажу колоквијуми током догађаја ”Отворена врата Архитектонског факултета 2017.”

На презентацији факултета, најављено је да ће Пријемни испит 2017  за упис на прву годину студијских програма Основних академских и Интегрисаних академских студија 2017/18 Универзитету у Београду – Архитектонског факултета бити одржан: у среду, 28. јуна 2017. године, у 10 сати, на Архитектонском факултету. Све потребне информације везане за пријемни испит се налазе у Информатору 2017.

Пријављивање кандидата обавиће се 21, 22. и 23. јуна 2017. године према распореду из Информатора.

Hashtag: #PrijemniispitAF2017

Повезани текстови:
Догађај: Отворена врата Архитектонског факултета – 18. мај 2017.
Први пут одржан догађај “Отворена врата Архитектонског факултета”
Догађај ДВА САТА БЕЗ ВРАТА у професорским кабинетим

У факултетској галерији АУЛА, посетиоци Отворених врата 2017 су погледали и изложбу The RIBA President’s Medals Student Awards 2016 – интернационалну изложбу најбољих пројеката и дисертација студената из целог света за 2016. годину.

2017_Otvorena-vrata-AF_23_opt

Изложба The RIBA President’s Medals Student Awards 2016 у галерији АУЛА на Архитектонском факултету | Фото © М.Булатовић

Овогодишња званична селекција “The President’s Medals Student Awards 2016“ обухватила је и три рада студента нашег факултета: у селекцији Бронзане медаље Никола Бишевац / пројекат „The Cloud_Collective Housing on the Margins of the City“ / ментори проф. Владимир Лојаница и асистент Маја Драгишић, а у селекцији Сребрне медаље Ивана Петровић / пројекат „Con(front)a(c)tion – Square of Silence“ / ментор проф. Иван Рашковић и Дамјана Лојаничић / пројекат „Matrix Of Discontinuity: Identity Of The City On The Coastal Region“ / ментор проф. Борислав Петровић.

Све фотографије са овогодишњег догађаја Отворена врата Архитектонског факултета 2017 (Фото © М.Булатовић) можете погледати овде: https://flic.kr/s/aHskWJf131.

Део галерије фотографија начињених током ”отворених врата” погледајте испод…