Date: 12/07/2018 Кључне речи:

СТУДИО М01А – ПРОЈЕКАТ:
НАСТАВНИ ХАБ У ЗЕМУНУ И ДИГИТАЛНЕ ПЛАТФОРМЕ ГРАДА: START UP CITY

Наставник:
арх. Александру Вуја, ванредни професор

Наставни хаб је замишљен као место размене знања студената, факултета, предузетника и локалног становништва. Истражује феномен међусобне сарадње кроз заједничко решавање непредвидивих наставних процеса у окружењу нових технологија. Са друге стране, технологија ствара услове за нове интеракције и ширење друштвених мрежа уз активизам и глобални талас друштвених иновација.

Студент:
Андријана Кузмановић

Опис пројекта:
КАДРИРАЊЕ / ОТКРИВАЊЕ . посматрање града, окружења, предела / самопосматрање

Предео представља тензију.
John Wylie, Landscape

Предео мисли себе кроз мене, ја сам његова свест.
Paul Cézanne

Између човека и окружења, посматрача и посматраног, близу-далеко, унутра-споља, овде и тамо настаје простор сталне неизвесноти. Овај простор је простор питања Где је граница; питањем се ствара, одговор га поништава.
Како омогућити да овај простор опстане?
Како учинити простор тензије стабилним?
Како га створити без питања?
Обезбедивши да граница посматрача и посматраног не постоји. Суживотом у граници.
Простор непрекидног питања.

Простор HUB-a на ивици Земуна пројектован је кроз четири доминантна кадра. Сваки кадар помера простор и време додира два ентитета и условљава њихов другачији однос у радњи посматрања; онај од кога радња полази и на кога је усмерена.
1. Кадар губитак тла/масе и потрага за ширином (посматрање); библиотека
2. Кадар и ка другом кадру мисао, пољана (посматрање са); простори рада
3. Кадар залогај (надражај); базен
4. Кадра x не-кадар, мрак (друго посматрање); виртуелно учење

Од сумита до понора, одозго надоле, становник је искушеник једном кренувши на путовање од интровертности до екстровертности; његово исходиште је њихова граница, односно позиција којом завршава своје ходочашће; човек је покретна граница.

Повратак на главну страну веб изложбе:

M01hexa_180