Date: 17/07/2020 Кључне речи:

СТУДИО С02А – ПРОЈЕКАТ:
ГРАДОВИ КОЈИ УЧЕ

Наставник:
др Марија Маруна, редовни професор; др Данијела Миловановић Родић, доцент

Студент:
Соња Јовановић, Филип Васић, Новак Ђукић

Предмет истраживања и тежиште самог пројекта како ће се касније испоставити управо је карика коју сматрамо најслабијом међу студентским пројектима који узимају у обзир одрживост, а то је она између односа друштва и екологије са економијом. Наравно, веројемо да сваки пројекат прављен сада за садашњост односно будућност треба да прати и најсавременија технолошка достигнућа каквих има много а која су у циљу екологије и одрживости. Желели смо да направимо пројекат који бар на нивоу мисаоног експеримента може бити економски оправдан а да не угрози заједницу и контекст, напротив, који би можда могао да се одигра и на сцени каква јесте и да већ из садашњости представља пример будућих светлијих могућности. Ово је, надамо се, идеја о пројекту који је иницијатор пројектовања за бољи и здравији град, а не последица условљена таквим градом. У програмском смислу, он подразумева стамбену зону, аудиторијум и музеј мириса, погон за производњу парфема/козметике и научни центар са медијатеком и различитим просторима у којима се може одвијати програм и образовање разних нивоа, превасходно у домену ботанике, хемије, биологије, фармације.

Повратак на главну страницу веб изложбе:

vebizlozba-logo_hexa