Date: 09/09/2020 Кључне речи:

СТУДИО М02 – ПРОЈЕКАТ:
Xénos – ПРИХВАТИЛИШТЕ ЗА СТРАНЦЕ

Наставник:
Милан Ђурић, ванредни професор

Студент:
Невенка Рајковић Батинић

У прихватилишту су два странца, један је на сопственој, а један на страној територији. Однос између њих није упознавање, већ дистанца. Странац који је на сопственој територији, брине се о сигурности и остварењу основних људских права странца који је на страној територији, док се процес утврђивања чињеничног стања и одлука о локацији не ријеши, на међународном нивоу. Дистанцирање не значи пуко одвајање, већ је то заправо процес дефинисања одређеног односа, пројектовање будућих активности и контаката, уз размишљање о узрочно – последичним везама између свих елемената укључених у однос. Дистанца је, стога, одређена врста контроле над односом два тијела.   „Xénos“ и „hospes“ упућују на реципроцитет између два странца, а њихов међуоднос, унапријед дефинисан и административно програмиран, константно је у опасности да се наруши.

Повратак на главну страницу веб изложбе:

M02hexa360