Date: 13/03/2021 Кључне речи: ,

др Александар Виденовић, ванредни професор

Студент:

Исидора Ивановић

Планирана интервенција налази се  на веома атрактивној локацији, Савамалој, у Београду. Блок је смјештен између улица, Гаврила Принципа, Краљевића Марка, Карађорђеве и Коче Поповића. Концепт се огледа у тежњи да се очува дух и атмосфера у већ изграђеном блоку. Пројектован је модеран и атрактиван студентски кампус. Објекат је формиран у снажном потезу, прилагођавајући се постојећем стању, без да оно представља ограничења. Распоредом приземних јединица, створени су амбијенти отворених јавних простора, афмитеатара, уређених зелених површина који су доступни посјетиоцима. Кампусу је могуће приступити са три стране, од којих улази из улице Гаврила Принципа и Карађорђеве, представљају почетак и крај неометане пјешачке зоне. У приземљу су смјештене просторије попут кафића, библиотеке, галеријске изложбе, учионице за семинаре и радионице, односно простори који не захтијевају приватност. На осталим етажама постоје јасно одређене три зоне, администрација, студентски смјештај, и образовање. Хоризонталним и вертикалним комуникацијама остварена је добра повезаност међу зонама. Главна карактеристика овог пројекта јесте постојање “умјетничке пијаце” која се прожима кроз дијелове кампуса и у њој студенти излажу и продају своје радове.

Повратак на главну страницу веб изложбе:

vebizlozba-logo_hexa