Date: 13/03/2021 Кључне речи: ,

арх. Александру Вуја, ванредни професор

Студент:

Ђорђе Ћебић

Целокупан концепт простора и сам програм заснивају се на мотивима хибридности. Хибридни тип подразумева некакву мешавину постојећих ентитета стварајући нову класификацијску групу, илити прелазни облик. У овом случају, хибридност примењена на програм формира нови школски систем где се поред класичне наставе, примењују и мотиви дуалног образовања који подразумевају практичну примену елемената који су обрађивани у склопу стандардне наставе.

Из одлуке да програм буде хибридни тип едукације, донешена је одлука да се и цео концепт заснива на хибридности. У овом случају, хибридна архитектура би подразумевала изузетно адаптивне просторе који би се максимално прилагођавали постављеном програму. Управо простор на којем би се дешавала хибридна поставка дефинисан је кроз појмове поља и мреже који у својој суштини имају сличну просторну одредницу, али је главна разлика међусобно повезивање ентитета које се у систему поља или мреже. Тако би се овај простор активирао и дошло би до међусобног уклапања ових, поприлично компатибилних функција. С обзиром да хибридност, као таква, представља константно променљиву структуру, било је неопходно ухватити један сценарио од мноштва могућих ситуација. На тај начин, формирана је представњена поставка, али са напоменом да она у сваком моменту може бити прилагођена потребама програма.

Повратак на главну страницу веб изложбе:

vebizlozba-logo_hexa