Date: 26/11/2021 Ključne reči:

OASA 2. godina 4. semestar:

NOVI PROSTORNI MODULI URBANOG ZDRAVLJA

Nastavnik:

dr Ksenija Lalović, vanredni profesor

Student:

Anastazija Lukić

Koncept semestralnog projekta je vođen idejom o zdravom i zelenom naselju. Projekat “Zemunske zelene ulice” postavlja pitanje o održivosti urbane matrice bez tradicionalnih elemenata ulica ( namenjenih primarno kolskom saobraćaju) kao primarnih vodilja morfologije urbanog tkiva. Ideja je da nova urbanistička tkiva daju primer izgleda naselja bez “mora” asfalta i broja automobila većeg od broja ljudi na ulicama. Naselje bi trebalo da bude inkluzivno, zdravo, održivo, kao i fleksibilno kako bi se prilagođavalo stanovnicima. Ako je dvadeseti vek bio doba betona, solitera i ortogonalnih matrica, dvadeset i prvi vek bi trebao da bude doba ekologije i racionalnog raspolaganja resursima putem savremenih principa i tehnologija.

Povratak na početnu stranicu izložbe:

vebizlozba-logo_hexa