Date: 26/11/2021 Ključne reči:

OASA 2. godina 3. semestar:

ZDRAV ZELENI ZEMUN

Nastavnik:

dr Ksenija Lalović, vanredni profesor

Student:

Gordana Trajković

Naš početni koncept se zasniva na formiranju urbanih bašti u okviru postojeće tipologije stanovanja i izgradnji novih, komplementarnih sadržaja sa minimalnim uticajem na postojeću strukturu. Cilj je bio da stvorimo kozavisnu, održivu zajednicu koja proizvodi, prodaje i reciklira hranu u okviru svoje granice. U mom delu predmetne  lokacije smo predvidele izgradnju edukacionog centra, koji je pre svega namenjen stanovnicima naše zajednice za edukaciju o poljoprivredi, ali i za sve ostale koji žele da učestvuju. Centar je multifunkicionalnog karaktera i obuhvata prostorije za učenje, praksu , kao i prostore za druženje, odmor i smeštaj posetilaca. Centar ima oblik zatovrenog bloka, i u unutrašnjosti se nalaze velike zelene površine za rad, edukaciju i zabavu.

Povratak na početnu stranicu izložbe:

vebizlozba-logo_hexa