Date: 06/02/2023 Кључне речи: , ,

СТУДИО М01- ПРОЈЕКАТ 2021/22:

САНАТОРИЈУМ

Наставник:

Александру Вуја, ванредни професор

Студент:

Новак Фуртула

Концепт пројекта произилази из утиска са локације, који чини апсолутни склад и спокој. Приметно је варирање урбаног поља и градацијско мењање интензитета истог. Из овог дуалитета, уз мапирање специфичне урбане матрице са једне, и густог градског језгра са друге стране, јавља се иницијална форма, састављена од мноштва чистих геометријских облика. Сам програм бива заснован на амбијенту локалитета, као секвенца која је у јакој релацији са местом. У смислу јачања везе са постојећим контекстом, постојећи објекат школе је реконструисан, док у исто време представља ”темеље” новоj интервенцији – санаторијуму са истраживачком станицом. Будући архитектонски потези надовезују се на постојеће окружење, уоквирују затечене специфичне урбане ентитете и креирају нове просторне и програмске односе.

vebizlozba-logo_hexa