Date: 13/02/2023 Кључне речи: , ,

СТУДИО М01- ПРОЈЕКАТ 2021/22:

Едукаторијум за примењене уметности

Наставник:

Весна Цагић – Милошевић, редовни професор

Студент:

Алекса Лукић

Пројекат се волуметријски и функционално уклапа у ортогоналну матрицу Новог Београда, доносећи нове садржаје примарним корисницима – студентима и професорима, али и станарима околних блокова. Радионице за намештај, пројекцијска сала и изложбени простор инспиришу колаборацију корисника, док многи микроамбијенти доприносе размени идеја и знања. Кроз едукаторијум је прожет разгранат систем спорих комуникација – пасарели и рампи, које воде посетиоце кроз објекат и омогућују им сагледавање различитих амбијената у ентеријеру, али и у екстеријеру. У објекту је предвиђен простор и за графички дизајн, програмирање и односе са медијима, не би ли се заокружио комплетан процес од креирања, рекламирања и продаје. На тај начин, едукаторијум постаје самоодржив, што је у савременом добу императив за ефикасне и функционалне објекте јавне намене.

vebizlozba-logo_hexa