Date: 13/02/2023 Кључне речи: , ,

СТУДИО М01- ПРОЈЕКАТ 2021/22:

Едукаторијум ВаСли фо МуПле

Наставник:

Весна Цагић – Милошевић, редовни професор

Студент:

Јована Ђуровски

Едукаторијум је намењен студентима уметничких факултета (факултета примењених, ликовних и музичких уметности) и оним људима који нису у могућности да приуште себи високо образовање у тим пољима. Позиционирањем у малом граду – Врању, идеја је била формирање садржаја и програма на постојећим базама ових уметничких дисциплина (Школа Анимираног Филма – ШАФ, Музичка школа “Стеван Мокрањац” Врање, Ликовна радионица ЈП “Народни Универзитет” у Врању). Циљ едукаторијума је учење, али и стицање практичног искуства у процесу стварања анимираног филма комбиновањем знања, вештина и искустава студената и ментора. Кроз процес стварања и учења, студенти су усмерени једни на друге – на заједнички рад, комуникацију и дружење.

vebizlozba-logo_hexa