Date: 08/03/2023 Кључне речи: , ,

СТУДИО М01- ПРОЈЕКАТ 2021/22:

ПРЕДШКОЛСКА УСТАНОВА ЗА ДЕЦУ – ВРТИЋ У БЕОГРАДУ

Наставник:

др Милан Максимовић, доцент

Студент:

СОФИЈА АЛОРИЋ

Самим одабиром локације у блоку 30, пројектује се у заштићеном амбијенту од јаких саобраћајница који окружују кубични објекти, смакнути једни од других, формирајући занимљив ритам. Сам пројекат настаје у складу са непосредним урбаним окружењем, водећи рачуна о зеленилу и тренутним потребама корисника на локацији. Објекат добија форму наслаганих кубуса орјантисаних тако да се искористи неопходно осветљење за адекватно одрастање деце као главних корисника. Главни материјал фасаде је опека. Са југоисточне и североисточне стране се налази дупла фасада такође од опеке која својим начином слагања формира занимљиве амбијенте и игре светлости и сенке у унутрашњем простору.  Пројекат је оформљен тако да деца безбедно и лако могу да се крећу, омогућавајући им да се играју и активирају на сваком кораку.

vebizlozba-logo_hexa